Jonnie88
Geregistreerd: June 2008 Berichten: 1247
|
Ma Augustus 22, 2011 20:43
|
|
|
Mooie shots Frederix! Deze heef wel de voorkeur omdat er wat meer kleur in de voorgrond zit.
By the way een beetje minder compressie kan volgens mij wel..
Jon
|
|
frederix
Geregistreerd: November 2008 Berichten: 972
|
Ma Augustus 22, 2011 20:54
|
|
|
Bedankt voor de reactie Jonnie88. Wat jij te veel compressie noemt is een combinatie van een foute belichting en foute ontwikkeling. Ik had mijn camera geladen met een bijna 9 jaar verlopen 400 asa film en heb ingeschat dat de gevoeligheid met ca 2 stops zou zijn teruggelopen. Dat was een foute inschatting. Daarnaast gaf mijn belichtingsmeter bij 100 asa en diafragma 180 (!) aan een tijd van 1 seconde, ik heb de foto's ca 4 seconden belicht. Dus al met al een forse, een veel te forse overbelichting.
Daarnaast heb ik 9 films achter elkaar ontwikkeld en dat is helaas ten koste gegaan van mijn zorgvuldigheid. Ik vrees dat de films ook iets te zwaar zijn ontwikkeld.
Anderzijds zie ik ook dat mijn pinhole erg goed is. Bij de opname recht tegen de zon is er nauwelijks sprake van overstraling. Wat dat aangaat kan mijn pinhole zich meten met de nano-gecoate Nikon objectieven . . . .
|
|
Fred
Geregistreerd: September 2006 Berichten: 253
|
Di Augustus 23, 2011 06:50
|
|
|
Het is toch een Rolleiflex pinhole?? :-)
Mooi beeld, super eigenlijk wat je kan doen met een pinhole. Welk diafragma heeft ie?
|
|
frederix
Geregistreerd: November 2008 Berichten: 972
|
Di Augustus 23, 2011 07:45
|
|
|
Ik reken met diafragma 180.
|
|
Jonnie88
Geregistreerd: June 2008 Berichten: 1247
|
Di Augustus 23, 2011 10:09
|
|
|
Met zo'n forse overbelichting ben je nog een heel eind gekomen.
Wat soms wil "helpen" om die vlekkerigheid een beetje te maskeren is het toevoegen van wat ruis in Photoshop.
@Fred; ik heb ooit eens het idee van een Rolleiflex pinhole in de groep gegooid maar dat vond iedereen toch een beetje zonde/zinloos. Maar eigenlijk is het een prima idee omdat je het mooie zoekerbeeld intact houdt en je hebt zelfs een klein beetje "pinhole zoom" door de scherpstelling te varieren. Nu alleen nog een Rolleiflex slopen.... 
Jon
|
|
frederix
Geregistreerd: November 2008 Berichten: 972
|
|
Stephan
Geregistreerd: Oktober 2009 Berichten: 203
|
Vr Augustus 26, 2011 07:43
|
|
|
Prachtige kleuren, mooi effect. Ik zou alleen een ander standpunt hebben ingenomen, de verhouding lucht/grond vind ik net niet 'lekker'. Maar da's maar een mening hè.
@Jonnie: mijn Flex slopen gaat me wat ver... :-) maar je brengt me op een idee: met een Mamiya C330 moet het misschien wel lukken? Die heeft immers verwisselbare objectieven.
|
|
frederix
Geregistreerd: November 2008 Berichten: 972
|
Vr Augustus 26, 2011 08:02
|
|
|
Mijn pinhole is gemaakt op basis van een Agfa Isola van € 5,00. Ik gebruik het restant van de camera alleen maar als filmhouder. De sluitertijd ligt ergens in de seconden, een sluiter van een camera heb je dan ook niet nodig, hooguit "B". De rest heb ik zelf gebouwd.
|
|