Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp |
Auteur |
Bericht |
roll68 Geregistreerde gebruiker
Geregistreerd op: 8-9-2006 Berichten: 15 Woonplaats: Zoetermeer
|
Geplaatst: Ma Sep 11, 2006 22:22 Onderwerp: 6008i |
|
|
Hallo, ik heb een aantal vragen.
Wie weet waar ik een handleiding voor de 6008i kan downloaden. Ik heb er wel 1 kunnen vinden voor de 6008i2. Alleen ze verschillen.
De filtermaat voor de 80mm is dat VI.
Wie weet waar ik nog filters kan krijgen voor deze Rollei-maat. _________________ werken is leuk, alleen er gaat zo verdomd veel vrije tijd in zitten...... |
|
Naar boven |
|
 |
Soef Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 21-8-2006 Berichten: 781
|
Geplaatst: Di Sep 12, 2006 20:13 Onderwerp: |
|
|
Ik weet niet of er een handleiding van de Integral op het net staan. Van de oudere versie (dus gewone 6008 en scr1000) staan ze wel.
Quote: | - de filtermaat voor die 80 en 150mm, is dat VI.
- wat is de filtermaat voor de 50 mm.
- kun je ongestraft de oude objectieven gebruiken. wat is de consequentie. welke voorkeuze kun je gebruiken en wat doet de zoekerinfo.
weet jij een adres of site waar ik filters en/of objectieven kan kopen.
|
De 50 is ook bajonet VI mits geen EL of Rolleinar versies zijn. Deze "preiswertere" versies allemaal (dus zowel de 50, 80, 150 en 250) hebben 67mm draad. Je kan niet-PQ en Rolleinar lenzen ook op de 6008 en 6003 gebruiken maar dan mis je de diafragma waarde in de zoeker. Daarnaast heeft het gebruik van deze lenzen als consequenties dat de lichtmeter minder gevoelig wordt en dat de ontspanvertraging merkbaar langer wordt. Sluitertijd instelling blijft aanwezig en lichtmeten wordt op werk diafragma.
Zowel Heliopan als B+W levert hun filter programma in bayonet maten dus je kan ze nog nieuw kopen. _________________ Een Seagull en een Lubitel. |
|
Naar boven |
|
 |
Paul Jenner Site Admin

Geregistreerd op: 19-8-2006 Berichten: 3263 Woonplaats: Zoetermeer
|
Geplaatst: Di Sep 12, 2006 22:47 Onderwerp: |
|
|
Kun je voortaan één keer in de maand een avondje in deze trant bij mij komen oreren,
dan hoef ik geen geld opzij te leggen voor de aanschaf van een encyclopedie
Paul. _________________ www.rolleiflexclub.nl
We've got everything you need - satisfaction guaranteed |
|
Naar boven |
|
 |
roll68 Geregistreerde gebruiker
Geregistreerd op: 8-9-2006 Berichten: 15 Woonplaats: Zoetermeer
|
Geplaatst: Wo Sep 13, 2006 9:02 Onderwerp: |
|
|
Soef, bedankt voor je antwoorden en adviezen. Ik heb inmiddels een polarisatie gevonden op ebay. Die is voor mij.
Ik zal die andere site opzoeken en bekijken.
Verder weet Paul niet dat jij eet en drinkt. De vraag is: wat is goedkoper.........
mvg _________________ werken is leuk, alleen er gaat zo verdomd veel vrije tijd in zitten...... |
|
Naar boven |
|
 |
Soef Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 21-8-2006 Berichten: 781
|
Geplaatst: Wo Sep 13, 2006 20:16 Onderwerp: |
|
|
Ik heb mijn lesgeld al betaald en wel in de vorm van cameraatjes
Overigens kan ik de gebruikers van 600x camera systeem het boek "Rollei das grosse Handbuch" aanraden. _________________ Een Seagull en een Lubitel. |
|
Naar boven |
|
 |
roll68 Geregistreerde gebruiker
Geregistreerd op: 8-9-2006 Berichten: 15 Woonplaats: Zoetermeer
|
Geplaatst: Vr Sep 15, 2006 16:03 Onderwerp: |
|
|
Ik heb deze vraag ergens anders al gesteld. Had ik hier moeten doen. Is er een verloopring van VI naar bv 67 mm voor filters.
Ik ga dat boek eens bekijken. Bedankt voor de tip. _________________ werken is leuk, alleen er gaat zo verdomd veel vrije tijd in zitten...... |
|
Naar boven |
|
 |
Soef Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 21-8-2006 Berichten: 781
|
Geplaatst: Vr Sep 15, 2006 21:10 Onderwerp: |
|
|
err...... ja dus  _________________ Een Seagull en een Lubitel. |
|
Naar boven |
|
 |
|