Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp |
Auteur |
Bericht |
dekamera Geregistreerde gebruiker
Geregistreerd op: 6-2-2014 Berichten: 6 Woonplaats: 's-Heerenberg
|
Geplaatst: Ma Feb 24, 2014 22:09 Onderwerp: de Kamera |
|
|
Ik ben Hans Klinkhamer.
Ik weet redelijk veel van de twee-oog, de sl 66 en de meeste andere rollei's. Ook van de techniek is mij e.e.a. bekend dus mochten er vragen zijn.... schroom niet, laat ze horen. |
|
Naar boven |
|
 |
Han Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 30-8-2006 Berichten: 1561 Woonplaats: Gelderland
|
Geplaatst: Ma Feb 24, 2014 22:25 Onderwerp: |
|
|
Dag Hans. Welkom op het forum. Als ik mij niet vergis repareerde jij toch Rolleicamera's. Doe je dat nog of ben je daar helemaal mee gestopt? |
|
Naar boven |
|
 |
dekamera Geregistreerde gebruiker
Geregistreerd op: 6-2-2014 Berichten: 6 Woonplaats: 's-Heerenberg
|
Geplaatst: Ma Feb 24, 2014 22:28 Onderwerp: |
|
|
Ja, dat doe ik nog steeds zij het dan als hobby. Ik heb inmiddels AOW. |
|
Naar boven |
|
 |
Jonnie88 Geregistreerde gebruiker
Geregistreerd op: 14-6-2008 Berichten: 1247
|
Geplaatst: Ma Feb 24, 2014 23:23 Onderwerp: |
|
|
Hoi Hans,
Welkom!
Wij komen elkaar altijd wel tegen op de fotograficabeurzen. Je hebt ooit een Rolleicord II voor mij gerepareerd maar Rollei's doe ik tegenwoordig zelf ...als het niet te ingewikkeld is.
Ik heb via een ander forum gehoord dat je ook wel eens niet - Rollei TLR's gerepareerd hebt. Heb je wel eens gehoord van de Ricohmatic 225? En ik heb ook nog een Mayima C- 80 mm lens die misschien wel een beurt kan gebruiken. Die is me te complex om zelf te doen.
Jon |
|
Naar boven |
|
 |
dekamera Geregistreerde gebruiker
Geregistreerd op: 6-2-2014 Berichten: 6 Woonplaats: 's-Heerenberg
|
Geplaatst: Di Feb 25, 2014 11:16 Onderwerp: |
|
|
Hallo Jon,
Ja, ik heb in het verleden eigenlijk alle mechanische camera's hersteld. Doe ik nu niet meer omdat er vrijwel geen onderdelen meer beschikbaar zijn en op de markt voor gebruikte camera's zijn de prijzen zo laag dat het niet meer lonened is. Bovendien heb ik geen zin meer in een 60 uurige werkweek.
Terugkomend op je vraag: Als het een schoonmaak/afstelbeurt is voor de Ricoh wil ik een poging wagen. De Mamiya 80mm zal geen problemen opleveren. |
|
Naar boven |
|
 |
Tum Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 21-3-2007 Berichten: 2215 Woonplaats: Wouw
|
Geplaatst: Di Feb 25, 2014 18:04 Onderwerp: |
|
|
Hallo Hans, eveneens een hartelijk welkom.
je hebt (al weer een tijdje geleden) mijn SL66 doorgesmeerd. Ik gebruik hem nu echter niet meer zo heel vaak (de twee-ogen hebben de voorkeur ).
Een technisch vraagje: één van de achterwanden van de SL66 transporteert soms niet de volle 6 cm zodat negatieven elkaar overlappen. Enig idee waar hem dat in kan zitten? Drukt de dekselveer de tandwielen van de insert dan niet hard genoeg op elkaar?
Groet,
Tum. _________________ http://www.richardtummers.nl |
|
Naar boven |
|
 |
dekamera Geregistreerde gebruiker
Geregistreerd op: 6-2-2014 Berichten: 6 Woonplaats: 's-Heerenberg
|
Geplaatst: Di Feb 25, 2014 18:50 Onderwerp: |
|
|
Kans dat de tandwielen "slippen "is klein.
Probeer het volgende: achterwand uitkleden; insert eruit, schuif eruit.
nu tandwiel naast het filmmasker in de richting waarin het handje staat draaien tot hij duidelijk niet verder kan. Nu alles weer inzetten en aan het werk.
Als het nog niet goed is kun je zo niks doen, dan moet hij uit elkaar.
Succes.
Hans |
|
Naar boven |
|
 |
Clemens Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 27-2-2014 Berichten: 823 Woonplaats: Groningen
|
Geplaatst: Vr Feb 28, 2014 21:24 Onderwerp: |
|
|
Even vraagje dan aan een expert. Mijn Rollei tweeoog wil ik de lederen bekleding weer goed er op hebben en dat lukt me nog niet goed. Ik wil het er zo opplakken dat het er later ooit weer af kan als dat nodig zou zijn voor een reparatie. Dus 2 componenten lijm o.i.d. wil ik niet gebruiken. Ik dacht een mooie oplossing gevonden te hebben met een soort beenderlijm (Tidebond) dat plakt goed op hout en leer. Eerst leek het wel goed. Maar als het goed door gedroogd is blijkt het toch niet te hechten op metaal.
Ik heb ook wel schellak in huis maar of het daar mee kan ? Het zijn wel degelijke lapjes leer echt leer die er op zitten. (volgens mij is mijn Rollei <1960) |
|
Naar boven |
|
 |
dekamera Geregistreerde gebruiker
Geregistreerd op: 6-2-2014 Berichten: 6 Woonplaats: 's-Heerenberg
|
Geplaatst: Vr Feb 28, 2014 22:37 Onderwerp: |
|
|
Gebruik schellak, dat zat er van oorsprong ook op.
Bizontix gaat ook goed maar dan direkt opbrengen, niet laten indrogen. |
|
Naar boven |
|
 |
Clemens Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 27-2-2014 Berichten: 823 Woonplaats: Groningen
|
Geplaatst: Za Mrt 01, 2014 11:50 Onderwerp: |
|
|
Dat het origineel met schellak vast zat had ik al een beetje verwacht. Daar heb ik ook gebruik van gemaakt om het leer los te krijgen zonder te beschadigen en de lijm resten te verwijderen van het metaal (ethanol is het oplosmiddel)
Normaal gesproken gebruik ik het schellak om hout te politoeren. Dat recept is mij wel bekend. Kun je iets meer vertellen over 'recept' als lijm en of werkwijze. Waarschijnlijk moet ik veel schellak en weinig ethanol gebruiken. Maar de plakkracht is matig, ik heb in het verleden wel eens wat geprobeerd n.l. Of moet je het een dag onder een soort pers zetten? De randen willen graag opkrullen of slecht hechten. |
|
Naar boven |
|
 |
Jos Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 20-11-2011 Berichten: 273 Woonplaats: Zuid Holland
|
Geplaatst: Za Mrt 01, 2014 12:46 Onderwerp: |
|
|
Hallo Hans,
welkom hier.
Ik heb (als Rollei gebruiker) wel van je naam gehoord, met in mn achterhoofd als ik eens een reparatie oid. voor mn camera nodig heb.
Mond op mond 'reclame' doet hier wel zn werk.
Met vr.gr. Jos. |
|
Naar boven |
|
 |
dekamera Geregistreerde gebruiker
Geregistreerd op: 6-2-2014 Berichten: 6 Woonplaats: 's-Heerenberg
|
Geplaatst: Di Mrt 04, 2014 22:38 Onderwerp: |
|
|
De schellak moed niet te dun zijn. beetje zoals Bisonkit ook geleverd wordt. Kleefkracht is inderdaad niet zo groot, is beslist geen montagekit maar dat hoeft ook niet. Hoeft alleen stuk leer op z'n plaats te houden. Moet eventueel ook weer los kunnen zonder beschadigingen en zonder dat het leer "oprekt". Onder druk zetten is haast niet mogelijk maar dat hoeft ook niet; goed aandrukken en laten drogen.
Succes. |
|
Naar boven |
|
 |
Clemens Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 27-2-2014 Berichten: 823 Woonplaats: Groningen
|
Geplaatst: Wo Mrt 05, 2014 17:18 Onderwerp: |
|
|
Bedankt, ik ga het recept t.z.t. proberen. |
|
Naar boven |
|
 |
Ferdi Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 25-8-2006 Berichten: 593 Woonplaats: Friesland
|
Geplaatst: Do Mrt 20, 2014 21:22 Onderwerp: |
|
|
Ik heb een Uhu Kraftkleber stick, gaat ook goed en omdat het niet vloeibaar is, is het geen geklieder.
Ferdi. _________________ Ferdi Stutterheim |
|
Naar boven |
|
 |
Clemens Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 27-2-2014 Berichten: 823 Woonplaats: Groningen
|
Geplaatst: Zo Mrt 23, 2014 22:49 Onderwerp: |
|
|
En waar koop jij Uhu lijmen ? Het is niet zo'n gangbaar merk in Nederland. Bison is nogal dominant aanwezig m.i. |
|
Naar boven |
|
 |
|