Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp |
Auteur |
Bericht |
Tum Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 21-3-2007 Berichten: 2215 Woonplaats: Wouw
|
Geplaatst: Di Mrt 27, 2007 22:01 Onderwerp: Richard Tummers |
|
|
Hallo allemaal,
Eigenlijk mag ik nog geen lid zijn. Ik ben net akkoord gegaan met de prijs van mijn eerste Rollei, een SL66. Ik wil hem deze week nog gaan halen.
Het is een 'oud beestje' en ik moet er mee langs Klinkhamer (één van de twee achterwanden transporteert niet en de negatieven zijn niet geheel rechthoekig, er ontbreekt boven en onder een randje, behalve in de hoeken).
Ik deed het tot nu toe met kleinbeeld (Canon AE-1 en A-1), en nu na de digitale (r)evolutie krijg ik de kans over te stappen op midden formaat. Ik ben fervent analoog, breidt mijn doka (Durst 670 BW) lustig uit en heb de boeken van Dick en Adriaan Boer op het nachtkastje liggen.
Ik ben lid van de fotoclub Wouw, met tweewekelijkse fotobesprekingen en twee maal per jaar foto-excursies en een jaarlijkse expositie.
Ik heb een paar proefrolletjes geschoten, voor de aankoop, en ik kan niet wachten tot ik met het 'echte werk' kan beginnen. Ik heb al schitterende foto's in de Gallery zien staan en hoop daar het een en ander aan bij te kunnen dragen.
Tot zover even voorstellen. Avatar en onderschrift komen nog.
Groeten,
Richard. |
|
Naar boven |
|
 |
Theo Bartelings Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 5-9-2006 Berichten: 1283
|
Geplaatst: Wo Mrt 28, 2007 8:53 Onderwerp: |
|
|
Richard,
Van Harte Welkom!
Zo te horen sta je te trappelen om mooie platen te maken.
Dat komt mooi uit. Die zien wij graag op de gallery.
Ik hoop dat je op de Durst ook midden formaat kan afdrukken.
Ik dacht dat dit alleen kan vanaf de 800 series.
met vriendelijke groeten,
Theo Bartelings _________________ Mister.....T |
|
Naar boven |
|
 |
Han Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 30-8-2006 Berichten: 1561 Woonplaats: Gelderland
|
Geplaatst: Wo Mrt 28, 2007 12:48 Onderwerp: |
|
|
Van harte welkom bij deze club, ik ben benieuwd naar je eerste resultaten met de SL66. Het wordt hier steeds drukker en gezelliger op het forum, hoe meer zielen hoe meer vreugde
Theo, ik heb zelf een Durst M601 waarmee ik perfect klein alsmede middenformaat kan afdrukken, dus dat dat enklel vanaf de 800 serie kan is een niet zo  |
|
Naar boven |
|
 |
Soef Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 21-8-2006 Berichten: 781
|
Geplaatst: Wo Mrt 28, 2007 15:54 Onderwerp: |
|
|
Welkom Richard. Er zitten hier een paar SL66 bezitters tussen (waaronder onze zeer gewaardeerde voorzitter) dus als je vragen hierover heb of ervaringen wilt delen dan ben je hier zeker op het goede adres
Die Durst vergroters zijn overigens mooie dingen. Ik heb in het verleden veel met de 605's gewerkt en ik heb toch wel staan luurken naar zo een 670. Maar moet eerst mijn afdruk ambities in praktijk brengen  _________________ Een Seagull en een Lubitel. |
|
Naar boven |
|
 |
Theo Bartelings Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 5-9-2006 Berichten: 1283
|
Geplaatst: Wo Mrt 28, 2007 16:40 Onderwerp: |
|
|
Gelukkig voor Richard wordt ik teruggefloten door Hanfo, betreffende de Durst.
groet,
Theo _________________ Mister.....T |
|
Naar boven |
|
 |
Paul Jenner Site Admin

Geregistreerd op: 19-8-2006 Berichten: 3263 Woonplaats: Zoetermeer
|
Geplaatst: Wo Mrt 28, 2007 18:08 Onderwerp: |
|
|
Van harte welkom Richard !
Ik hoop dat de aanschaf van de SL66 verder op rolletjes loopt.
Leuk weer een SL bezitter in ons midden. Ik heb er inderdaad ook een, het oermodel. Die gaat binnenkort ook langs de Klink voor een volledige check-up. Het zijn prchtige camera's met hele mooie lenzen. Wel een hele hand vol hoor. Ik heb hem gebruikt voor nachtfotografie en een proefrolletje macro.
Veel plezier hier,
wij zien jouw platen graag in de Gallery tegemoet !
Paul.
P.S.
Rollei, rolleiflex, franke & heidecke, Zeiss, Planar, Tessar, enzovoort  _________________ www.rolleiflexclub.nl
We've got everything you need - satisfaction guaranteed |
|
Naar boven |
|
 |
Ferdi Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 25-8-2006 Berichten: 593 Woonplaats: Friesland
|
Geplaatst: Ma Apr 09, 2007 11:57 Onderwerp: |
|
|
Soef schreef: | Welkom Richard. Er zitten hier een paar SL66 bezitters tussen (waaronder onze zeer gewaardeerde voorzitter) dus als je vragen hierover heb of ervaringen wilt delen dan ben je hier zeker op het goede adres
|
Van harte welkom!
Ik heb er ook een; maar gebruik hem eigenlijk vrij zelden.
Ferdi. _________________ Ferdi Stutterheim |
|
Naar boven |
|
 |
Tum Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 21-3-2007 Berichten: 2215 Woonplaats: Wouw
|
Geplaatst: Ma Apr 09, 2007 22:04 Onderwerp: |
|
|
Ik heb hem vandaag voor het eerst gebruikt. Er was genoeg licht om uit de hand te fotograferen (f5.6 1/500). Ik had hem trots aan mijn schoonfamilie laten zien. Zij keken ietwat meewarig naar de oude koffer/tas die ik bij de aanschaf mee had gekregen, en de rolleiflex ("Hoe oud is die wel niet?").
Ik heb ze allemaal geportretteerd, en het rolletje uitgenomen en dichtgeplakt. Terwijl ik de camera inpak in de tas, springt de plakker los en slingert de Ilford FP4 over tafel. Pech.
Nu weet ik waarom die elastiekjes in het zijvak van de tas zaten.
Verder een hele aardige Pasen gehad.  _________________ http://www.richardtummers.nl |
|
Naar boven |
|
 |
Paul Jenner Site Admin

Geregistreerd op: 19-8-2006 Berichten: 3263 Woonplaats: Zoetermeer
|
Geplaatst: Ma Apr 09, 2007 22:09 Onderwerp: |
|
|
Nee toch
Wat een ellende !
De rollen van Fuji hebben een zelfklevend lipje aan het einde, nooit problemen mee. Andere rollen, die je moet dichtlikken als een envelop eigenlijk ook niet.
Wel balen. Heb zelf ook weleens portretten geschoten van familie wat niet zo geweldig uitpakte. Is totnutoe nog niet in de herkansing gegaan (ja, een keer op kleinbeeld, dat was wel geslaagd).
Paul. _________________ www.rolleiflexclub.nl
We've got everything you need - satisfaction guaranteed |
|
Naar boven |
|
 |
Manuel Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 8-3-2007 Berichten: 668
|
Geplaatst: Di Apr 10, 2007 7:37 Onderwerp: |
|
|
Dat het zo kan gebeuren, met die rolletjes, goed dat ik dat weet. Tot nu toe had ik ze gewoon dichtgelikt zonder problemen, maar als ik dat zo lees kan ik ook beter een paar elastiekjes inslaan. |
|
Naar boven |
|
 |
Soef Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 21-8-2006 Berichten: 781
|
Geplaatst: Di Apr 10, 2007 16:02 Onderwerp: |
|
|
Ik stop ze meestal na het dichtplakken ook gelijk in een donkerzakje od doosje om lichtlek langs de randen te voorkomen. Na verloop van tijd wil het wel eens doorlekken  _________________ Een Seagull en een Lubitel. |
|
Naar boven |
|
 |
Ferdi Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 25-8-2006 Berichten: 593 Woonplaats: Friesland
|
Geplaatst: Wo Apr 11, 2007 20:59 Onderwerp: |
|
|
Er schijnen mooie busjes te bestaan voor 1 rolfilm. Ik heb ze nog nooit gezien en weet ook niet hoe je er aankomt.
Iemand?
Ferdi. _________________ Ferdi Stutterheim |
|
Naar boven |
|
 |
Paul Jenner Site Admin

Geregistreerd op: 19-8-2006 Berichten: 3263 Woonplaats: Zoetermeer
|
Geplaatst: Wo Apr 11, 2007 21:03 Onderwerp: |
|
|
Ja,
hééééle mooie busjes
Die kreeg je voorheen bij de aanschaf van een rol R3. Een matzwarte kunststof draaikoker, waar de rollen in geleverd werden. Lijkt een beetje op een handgranaat uit WO I
Kweenie of ze nog leverbaar zijn.
Paul. _________________ www.rolleiflexclub.nl
We've got everything you need - satisfaction guaranteed |
|
Naar boven |
|
 |
Tum Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 21-3-2007 Berichten: 2215 Woonplaats: Wouw
|
|
Naar boven |
|
 |
Manuel Geregistreerde gebruiker

Geregistreerd op: 8-3-2007 Berichten: 668
|
Geplaatst: Do Apr 12, 2007 6:43 Onderwerp: |
|
|
Wat je ook kan doen is van die Hama filmsafe doosjes kopen, zjin ze gelijk nog tegen straling ed beschermd. Althans, dat wordt beweerd. |
|
Naar boven |
|
 |
|